//3 ابزار برای جلوگیری از کامنت های اسپم در وردپرس

3 ابزار برای جلوگیری از کامنت های اسپم در وردپرس

کامنت های اسپم واقعیت تلخی هستند که همه ی مدیران سایت تازه کار ، مشتاق و نا آماده پس از طراحی سایت حرفه ای با میزان زیادی از آنها رو به رو خواهند شد. در این مطلب ، بهترین ابزار برای مقابله با کامنت های اسپم در وردپرس را معرفی خواهم کرد.

وردپرس می تواند در این راستا کمک کند ، اما باید از نظر ذهنی خودتان را برای این حقیقت تلخ که بیش از 99% کامنت هایی که دریافت می کنید اسپم خواهند بود ، آماده کنید. اگر این مشکل را نادیده بگیرید ، اسپم ها عملا دیتابیس سایت شما را تسخیر خواهند کرد و شما را به طور دائمی از ایندکس موتورهای جستجو حذف کرده و در لیست سیاه قرار می دهند.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که بخش مدیریت وبسایت خود را برای کمک در مواجهه با چنین حجم عظیمی از اسپم آماده کنید. اینجاست که صاحبان سایت های وردپرسی از مزیت خاصی برخوردارند. به همان تعداد که کامنت اسپم وجود دارد ، به همان تعداد هم راه حل های قدرتمند و مفید وجود دارند که این راه حل ها به صورت رایگان یا ارزان قیمت برای کمک به شما در جلوگیری و یا مدیریت حجوم اسپم ها به وبسایتتان عرضه می شوند.

نحوه ی جلوگیری از کامنت های اسپم در وردپرس:

1- Akismet

کامنت

Akismet یک ابزار مفید است که نصب آن در همه ی سایت های وردپرسی رایگان است، همچنین یکی از ستون های اصلی وبسایت می باشد چون جزء اعضای اصلی وردپرس است. این ابزار برجسته ترین ابزار موجود در بین افزونه های ضد اسپم برای وردپرس است.

اکیسمت توسط شرکت Automattic توسعه یافته و بسیار قدرتمند است. این ابزار دارای ویژگی های جلوگیری (و مدیریت) اسپم سطح بالایی است که برخی از آنها عبارتند از یک الگوریتم تشخیص اسپم هوشنمد (از نحوه ی علامت گذاری اسپم توسط شما الگوبرداری می کند و سپس از این الگو برای علامت گذاری خودکار اسپم ها استفاده می کند). این افزونه همچنین به شما اجازه می دهد کامنت های خود را روی سرور Akismet قرار دهید (که در آنجا توسط الگوریتمی که اشاره شد برای اسپم نبودن بررسی می شوند). کامنت هایی که از این فیلتر رد می شوند نهایتا در سایت شما منتشر خواهند شد ، در حالی که بقیه ی کامنت ها مهر اسپم خورده و سرانجام حذف می شوند. همه ی کامنت ها (اسپم یا غیر اسپم) در لاگ هایی نگهداری می شوند که می توانید آنها را به آسانی بررسی کنید.

Akismet برای وبسایت های شخصی و غیر تجاری ماهانه بیش از 50000 بررسی اسپم انجام می دهد. وبسایت های تجاری می توانند با پرداخت حق عضویت ماهانه ی 5 دلار (یک قیمت منصفانه که قطعا ارزشش را دارد) کلید API دریافت کنند.

2- افزونه ی ضد اسپم WP-Spamshield

کامنت

افزونه ی ضد اسپم WP-Spamshield  در صدر جدول نتایج جستجو برای عبارت ” افزونه ی ضد اسپم” در کتابخانه ی افزونه های wordpress.org قرار دارد. مستحق این جایگاه هم هست.

این افزونه رایگان بوده و بسیار کارآمد است. این افزونه می تواند اسپم ها را از دل کامنت ها ، فرم های ثبت نام / ورود، trackback ها و pingback ها و غیره بیرون بکشد. می تواند اسپم نویسان را (بر اساس آدرس IP) ردیابی و شناسایی کند و به شما اجازه می دهد مشکل آفرینان را در لیست سیاهی قرار دهید تا از دیتابیس سایت خود در برابر اسپم محافظت کنید. این افزونه حتی دارای یک لایه ی جاوا اسکریپت (یک کوکی تایید صلاحیت) است که از نفوذ اسپم ها توسط ربات ها جلوگیری می کند.

این افزونه به هیچ وجه با کپچا یا سوالات احمقانه که برای اثبات ربات نبودن شما پرسیده می شوند کاری ندارد. این افزونه به صورت خودکار کاربرانی که از سرور پراکسی استفاده می کنند را بلاک کرده و از همه ی افزونه های اصلی وردپرس پشتیبانی می کند.

این یک افزونه ی هوشمند است که هزینه ای ندارد.

3- Anti-Spam Bee

کامنت

با وجود بیش از یک میلیون نصب که روز به روز هم در حال افزایش است و همچنین یک توصیه نامه ی با ارزش از یکی از موسسان وردپرس به نام مت مولنوگ، می توانید مطمئن باشید که در انتخاب Anti-Spam Bee اشتباه نکرده اید.

این افزونه برای همگان رایگان است و بسیار هوشمند است. این افزونه می تواند اموری مانند وارد کردن IPها در لیست سیاه (بلاک کردن کامنت ها) ، ارزیابی trackback ، بهینه سازی دیتابیس (ویژگی ای که افراد بسیاری آن را با دانلود یک افزونه ی مجزا مانند WP Sweep به دست می آورند) و غیره را انجام دهد. همچنین ماهانه گزارش کامل و با جزئیاتی از وضعیت و فعالیت های اسپم در داشبورد ادمین شما ارائه می دهد و اجازه می دهد با انتخاب مشخصه های خاصی بر اساس دانسته های خود از کاربرانتان ، الگوریتم تشخیص اسپم مخصوص به خودتان را ایجاد کنید.

قبلا هم گفتم این یک افزونه ی قدرتمند و کوچک هوشمند است. همچنین به صورت کامل از نفوذ هرگونه تبلیغات آزاردهنده جلوگیری می کند و با استانداردهای داده های شخصی (Europe) سازگاری دارد که این هم یکی دیگر از ویژگی های تحسین برانگیز آن است.

 

نتیجه

این هم از این: 3 مورد از برترین ابزارها برای محافظت از سایت وردپرسی شما در مقابل اسپم ها و جلوگیری از انباشتگی اسپم ها در سرور و دیتابیس شما. وبسایت وردپرسی خود را سالم نگاه دارید و از آن مراقبت کنید و یکی از این افزونه ها را هر چه سریع تر روی وبسایت خود نصب و راه اندازی کنید.

افزایش فروش و برندسازی برای تمامی مشاغل-> 7karno.ir

By | 2018-12-07T11:50:03+00:00 دسامبر 7th, 2018|آموزش ویژه وبسایت|0 Comments

Leave A Comment