//نحوه استفاده از هشتگ ها به بهترین شکل (ابزار ، ترفند ها و نکات مهم)

نحوه استفاده از هشتگ ها به بهترین شکل (ابزار ، ترفند ها و نکات مهم)

هشتگ ها باعث شدند همه چیز امکان پذیر شود. از گفتگوهای روزانه ی ما تا پوشش تحرکات ملی و بین المللی ، همه و همه با استفاده از هشتگ ها بیشتر دیده می شوند و مورد توجه قرار میگیرند. اما استفاده از هشتگ ها هم اصول خاص خود را دارد.

سازماندهی هشتگ هایی مثل #ایرن ، #عشق ، #لاکچری تنها برخی از نمونه های تاپ و داغی هستند که در سال های اخیر شاهد آنها بوده ایم. اما نحوه استفاده از هشتگ ها چگونه است و چطور می توانیم بیشترین بهره را در کسب و کار ببریم؟ یک هشتگ خوب در رسانه های اجتماعی چگونه است؟ آیا هشتگ ها در فیسبوک و لینکدین یک معنی می دهند؟

در این مقاله برخی از ابزارها ، ترفند ها و نکات مهم که می توانید برای استفاده ی بهتر از هشتگ از آنها کمک بگیرید و کاری کنید که به بهترین نحو از هشتگ ها سود ببرید را مشاهده خواهید کرد.

نحوه استفاده از هشتگ ها: تفاوت در کانال های اجتماعی

احتمالا توییتر محل تولد و پیدایش هشتگ است ، اما این موضوع دیگر اهمیت ندارد.

امروزه تقریبا همه ی پلتفرم های رسانه ی اجتماعی به نوعی از هشتگ ها استفاده می کنند – اما هر کدام راه و روش خاص خودشان برای استفاده از هشتگ را دارند…

در زیر نمونه ای از تفاوت هشتگ در کانال های اجتماعی مطرح دنیا و نحوه ی عملکرد هشتگ در آنها را مشاهده می کنید:

هشتگ ها در توییتر

هشتگ ها در توییتر برای ایندکس شدن کلید واژه ها یا تیتر ها مورد استفاده قرار می گیرند. مرسوم ترین هشتگ ها در توییتر آنهایی هستند که با عنوان “trending topics” در سمت چپ صفحه لیست شده اند.

 • توییتر توصیه می کند که در هر توییت بیش از 2 هشتگ وجود نداشته باشد ، اما در کل هیچ محدودیتی برای تعداد هشتگ وجود ندارد(به جز محدودیت تعداد 280 کاراکتر).
 • کلیک یا لمس کردن یک هشتگ باعث می شود بقیه ی توییت هایی که دارای این هشتگ هستند نیز نمایش داده شوند.

هشتگ ها در فیسبوک

فیسبوک در سال 2013 به دنیای هشتگ ها پیوست – هنوز خیلی در زمینه ی هشتگ ها پیشرفت نکرده ، اما روز به روز در این زمینه پیشرفت می کند.

 • تنظیمات حریم خصوصی همیشه در مورد هشتگها اهمیت دارد بنابراین اگر می خواهید هشتگ تان توسط همه دیده شود مطمئن شوید که تنظیمات حریم خصوصی اکانت تان را روی عمومی (public) تنظیم کرده اید
 • هر هشتگ را که در پلتفرم های دیگر به صفحه فیسبوک تان متصل کرده باشید در صفحه فیس بوک نیز قابل کلیک کردن است
 • در مورد هشتگ هایی که در دنیای فیسبوک قرار دارند سوال دارید؟ کافی است آنها را در قسمت جستجوی فیسبوک تایپ کنید تا نتایج مربوط به آنها نمایش داده شوند.

هشتگ ها در اینستاگرام

اینستاگرام ، امسال خود را آپدیت کرد – اگر می خواهید مردم محتوای هشتگ شده ی شما را ببینند ، حتما تنظیمات اکانت خود را روی public قرار دهید.

 • می توانید هشتگ ها را به کپشن ها یا کامنت های درون پست خود اضافه کنید. در واقع ، برخی از بازاریابان رسانه های اجتماعی توصیه می کنند که در کامنت هایی که در زیر پست ها درج می شوند ، هشتگی که در کامنت اول قرار می گیرد بیشترین تاثیر را خواهد داشت.
 • می توانید لیست های هشتگ ایجاد کنید و آنها را تحت عنوان “saved captions” ذخیره کنید. هشدار: اگر بارها و بارها از یک هشتگ یکسان استفاده می کنید ، ممکن است الگوریتم اینستاگرام شما را به عنوان اسپم تشخیص دهد.

هشتگ ها در پینترست

می توانید برای درج توضیحات در پینترست ، به آنها هشتگ های مربوطه را اضافه کنید.

 • جستجو ها به طور خودکار بر اساس هشتگ ها تنظیم و انجام می شوند ، بنابراین جدید ترین پست یا پین که هشتگ یکسانی با دیگر پست های قدیمی داشته باشد ، در اول لیست نمایش داده می شود.
 • پین های تبلیغاتی و برجسته می توانند بیشتر محتوای شما را در دید قرار دهند.

هشتگ ها در لینکدین

لینکدین کمی دیر به دنیای هشتگ ها پیوست و هشتگ ها در این پلتفرم هنوز در حال رشد هستند.

 • متخصصان بازاریابی می گویند که در لینکدین زیاد نباید از هشتگ استفاده کنید. کاربران لینکدین بر خلاف کاربران رسانه های اجتماعی دیگر به دیدن هشتگ ها زیاد عادت ندارند و پلفترم هم به خوبی برای عملکرد هشتگ ها برنامه ریزی و تنظیم نشده است (البته این شرایط به مرور زمان تغییر خواهد کرد).
 • استفاده از هشتگ ها در محتوای لینکدین باعث می شود محتوای شما برای افراد خارج از لینکدین بیشتر در دسترس و در دید باشد – هر از گاهی یک هشتگ مرتبط در محتوای خود درج کنید.

ابزارهایی که در بهره مندی بهتر از هشتگ ها کمک می کنند

باید قبول کنیم که همه ی کسب و کارها ، زمان یا نیروی انسانی کافی برای فکر کردن و تمرکز کردن روی طراحی هشتگ ها به منظور بهبود وضعیت آگاهی عمومی نسبت به محصولات و خدمات خود را ندارند. خبر خوب این است که ابزارهایی برای کار با هشتگ وجود دارند که می توانند عملا همه ی کارهای لازم را برای شما انجام دهند.

 • hashtagify.me یک ابزار جستجو است که به شما اجازه می دهد محبوبیت و فراوانی یک هشتگ را مشاهده کنید ، همچنین یک مجموعه از پیشنهاد های مرتبط را نیز ایجاد می کند. ورژن رایگان فقط قابلیت جستجوی هشتگ ها را در اختیار کاربر قرار می دهد. اما ورژن کامل و هزینه دار آن ویژگی های دیگری همچون پیشنهاد های مخصوص هر پلتفرم را نیز در اختیار کاربر قرار می دهد.
 • All Hashtag یک ابزار رایگان است که کارهای زیادی می تواند انجام دهد: این ابزار دارای قابلیت های ایجاد هشتگ ، بررسی آماری هشتگ و نمایش چارت هایی از 100 هشتگ برتر می باشد.

ترفندها و نکاتی برای استفاده از هشتگ ها به بهترین شکل

بازارها از کسب و کارهای تشنه ی توجه پر شده اند. البته این حرف به میزان زیادی به محصول یا خدماتی که ارائه می دهید نیز بستگی دارد.

چیزی که نیاز دارید چند ترفند و نکته است تا کمک کنند پیغام شما در این شلوغی به گوش مخاطبین برسد:

 • پلتفرم خود را بشناسید. با توجه به متخصصان بازاریابی ، توییت هایی که دارای دو هشتگ هستند بیشترین میزان جذب را دارند ، در حالی که در اینستاگرام ، پست هایی که بیش از 11 هشتگ داشته باشند موفق ترند.
 • در پلتفرم هایی مانند توییتر و اینستاگرام که زمان بندی از اهمیت زیادی برخوردار است ، از درخواست توییت مجدد یا فراهم کردن یک لینک مستقیم پیغام که مشتری را به یک محیط گفتگوی خصوصی هدایت کند هراس نداشته باشید.
 • محبوبیت و فراوانی هشتگ ها در پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی را بررسی کنید. فقط به هشتگ های مرتبط با برند خودتان قناعت نکنید ، حتما به سراغ موضوعات مرتبط دیگر هم بروید.
 • Sprout Social و Hootsuit دو ابزار بررسی رسانه های اجتماعی هستند که به شما کمک می کنند هشتگ های خود را مدیریت کنید.

نکات مهم برای استفاده ی حرفه ای از هشتگ ها

در زیر چند نکته ی حرفه ای در مورد هشتگ ها وجود دارند که به شما کمک خواهند کرد استراتژی خود را مشخص کنید:

 • از هشتگ های محلی برای کسب و کارهایی که به جوامع خاص وابسته هستند استفاده کنید. برای مثال ، یک طراح سایت که در تهران فعالیت می کند می تواند از فراوانی و محبوبیت هشتگی مثل #طراحی_سایت_در_تهران به خوبی بهره ببرد. یا اگر برای مثال یک کسب و کار کوچک در شیراز هستید ، می توانید از هشتگی مثل #شیراز استفاده کنید – یا حتی بهتر – می توانید از هشتگ های اختصاصی تری مانند #(نام کسب و کار شما)_در_شیراز استفاده کنید.
 • در مورد مثال های بالا این دقت را داشته باشید که نباید هشتگ خود را به قدری تخصصی و کوچک کنید که طیف مشتریانتان بیش از حد کاهش یابد.
 • برای پرهیز از استفاده از کلمات و هشتگ های تکراری حتما هشتگ های مرتبط با هشتگ مورد نظرتان را بررسی کنید چون این کار ممکن است ناخوشایند باشد. داستان های زیاد و ناخوشایندی در مورد برندهایی که این اشتباه را مرتکب شده اند وجود دارد…
 • ویدئو دارید؟ یوتیوب هم از هشتگ ها استفاده می کند. در توضیحات ویدئوی خود از سه هشتگ استفاده کنید. مشاهده خواهید کرد که آن هشتگ ها به صورت لینک های قابل جستجو در بالای عنوان ویدئو ظاهر می شوند.
 • از هشتگ ها برای برگزاری سوال و جواب از مشتری یا طرفداران خود استفاده کنید. هشتگ را ساده طراحی کنید تا مشتریان بتوانند آن را به خاطر بسپارند.
 • اگر برای شما امکان پذیر است به هشتگ های محبوب شبکه های اجتماعی بپیوندید ، اما زیاد خودتان را اذیت نکنید.

به یاد داشته باشید ، همانند هر تلاش بازاریابی دیگری ، کلید تاثیرگذاری و موفقیت هشتگ ها در مداومت است ، به خصوص اگر سعی دارید هشتگی ایجاد کنید که باعث شود مردم با محصولات یا خدمات شما درگیر شوند.

نتیجه

استفاده از هشتگ ها باعث می شود بیشتر در دید باشید ، بنابراین اجازه ندهید عدم آشنایی با دنیای هشتگ ها باعث شود از این زمینه ی عالی دور بمانید. هشتگ ها بخشی از فرهنگ ما هستند و حالا حالاها ماندگارند. آنها ابزاری هستند که همه ی کسب و کارها در بازاریابی از آنها استفاده می کنند. بنابراین لطفا شما هم شروع کنید.

افزایش فروش و برندسازی برای تمامی مشاغل-> 7karno.ir

By | 2018-12-07T11:17:20+00:00 دسامبر 7th, 2018|آموزش ویژه وبسایت|0 Comments

Leave A Comment