چه چیزی زمینه‌‌ساز پیشرفت شما در پروژه‌ها و اهدافی است که مد نظر دارید؟ پشتکار، مهارت، توانایی، استعداد، همکاری، ارتباط درست، مدیریت کارآمد و… . صدها جواب برای این سوال می‌توان پیدا کرد و به جرات بگوییم هیچ یک از این جواب‌ها نادرست نیستند!

در کنار همه‌ی این موارد، یک نقش مکمل اما مهم هم وجود دارد که مربوط به ابزار و امکاناتی‌ست که در اختیار دارید.وقتی مسئولیت مدیریت یک پروژه به‌عهده‌ی شماست، در قدم اول باید بستری آسان، راحت و قابل درک انتخاب کنید. ابزار مدیریتی که کار با آن برای همه‌ی اعضا و افراد تیم شما آسان باشد و بدون هیچ مشکلی، برای انجام مسئولیت‌های خود از آن استفاده کنند. برنامه مدیریت پروژه تسکولو انتخابی هوشمندانه است که می‌توانید با خیال راحت به آن اعتماد کنید.

برای آشنایی بیشتر با اپ مدیریت پروژه تسکولو در این مطلب برای شما منبعی جامع و کامل از آموزش تسکولو فراهم کرده‌ایم. تا پایان همراه ما باشید.

برنامه مدیریت پروژه چیست؟

همه ارگان‌ها و شرکت‌های حرفه‌ای، دستورالعمل‌ها و روش‌هایی که در تمام مراحل انجام پروژه باید انجام بدهند را، در قالب یک برنامه مدیریت پروژه، ‌تعریف می‌کنند. این برنامه به آنها کمک می‌کند دیدگاهی کامل از موارد اساسی پروژه خود داشته باشند. مثل اینکه چه کسی در انجام پروژه دخیل است، چگونه گزارش‌ها بررسی می‌شوند، چه زمانی مهلت تسلیم و تحویل کارهاست و غیره.

خب، تا به اینجا با اهمیت استفاده از چنین برنامه‌ای آشنا شدید. در سال‌های اخیر، به‌خاطر استقبال از دورکاری، بسیاری از گروه‌ها و شرکت‌ها نیاز به استفاده از چنین ابزاری را در پروژه‌های خود به‌خوبی حس می‌کنند. همین باعث شده است تا به سمت استفاده از برنامه‌های مدیریت پروژه‌ای کشیده شوند.

برنامه مدیریت پروژه تسکولو جایگزینی مناسب و کارآمد برای ابزارهایی است که از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کنند و کار با آن‌ها پیچیدگی‌ها و دشواری خاص خود را دارد. اپ مدیریت پروژه تسکولو با در نظر گرفتن امکانات و مزایایی که برای کاربران خود در نظر گرفته، توانسته است درصد قابل قبولی از رضایت افراد را جلب کند.

در بخش‌های بعدی قدم‌به‌قدم به آموزش تسکولو خواهیم پرداخت.

معرفی و آموزش تسکولو

تسکولو به‌خاطر انعطاف و کاربری آسانی که دارد، تبدیل به یکی از ابزارهای مناسب برای مدیریت پروژه شده است. پلتفرمی برای همکاری و ارتباط آنلاین که مدیریت کارها و تیم را باهم ترکیب کرده و بستری آسان و امن برای انجام پروژه‌ها فراهم کرده است. با استفاده از برنامه مدیریت پروژه تسکولو به راحتی می‌توان از پس پیچیدگی کارها و فرآیندهای سخت و گره‌هایی که ممکن است در انجام پروژه‌ها ایجاد شود خلاص شد. اصلی‌ترین مزیت‌اپ مدیریت پروژه تسکولو، ثبت‌نام رایگان در آن است.

اولین قدم، ثبت‌نام!

با ورود به صفحه‌ی اصلی سایت تسکولو و کلیک روی گزینه ورود/ عضویت، اولین قدم برای مدیریت پروژه‌های خود را برمی‌دارید. چه یک تیم کوچک باشید، چه مسئولیت پروژه‌های یک شرکت بزرگ را به‌عهده‌ی شما گذاشته باشند، می‌توانید با عضویت و ساخت اکانت رایگان، پروژه‌های خود را مدیریت کنید.

فضای مدیریتی بسازید!

برای ساختن فضای مدیریتی پروژه‌های خود، دو بخش در تسکولو تعریف شده است:

۱. بخش پروژه‌های شخصی

۲. بخش ایجاد سازمان

در بخش پروژه‌های شخصی می‌توانید پروژه‌های کوچک و شخصی خود را که با اعضای تیم خود پیش می‌برید، مدیریت کنید.

تسکولو در بخش سازمان به شما این فرصت را می‌دهد که پروژه‌های اداری را، با عنوان سازمانی که با آن همکاری می‌کنید؛ دسته‌بندی کنید. به این صورت همه پروژه‌هایی که مربوط به یک سازمان خاص است، در یک ردیف و پروژه‌های مربوط به سازمان‌های دیگر در ردیف‌های عمودی دیگر اولویت‌بندی می‌شوند.

طبقه‌بندی و تحلیل کنید!

افرادی که در پروژه‌های مختلف سازمان عضو می‌شوند، می‌توانند مشترک یا متفاوت باشند. برای مثال شما در یکی از پروژه‌های خود تیم را با پنج نفر جلو می‌برید و در پروژه‌ای دیگر از همین سازمان، تعداد اعضا هشت نفر است که سه نفر از اعضای پروژه‌ی قبلی هم در این پروژه حضور دارند. این طبقه‌بندی در اپ مدیریت تسکولو می‌تواند به شما کمک کند از سردرگمی و هرج‌ومرج در کارتان، جلوگیری کنید.

از گزینه‌های تنظیمات و تحلیل‌گر ابزار تسکولو هم برای زیرنظر داشتن کلیه فعالیت‌ها و عملکردهای سازمان و تیم کاری‌تان استفاده کنید. برای استفاده از ابزار تحلیل‌گر لازم است تسکولو سازمان را به طرح تجاری ارتقاء دهید. در کادر اول نام پروژه را وارد کرده و در کادر دوم سازمان مورد نظری که پروژه را برای آن مدیریت می‌کنید، انتخاب کنید.

با کلیک روی گزینه ایجاد پروژه، وارد کردن نام مورد‌نظر و اضافه کردن ایمیل اعضای تیم برای افزودن کاربران،  وارد فضای مدیریت پروژه خواهید شد.
یکی از نکات مهمی که در آموزش تسکولو بهتر است بدانید، امکان اتصال و ارتباط برد تسکولو با ترلو است. این به شما فرصت مدیریتی همه‌جانبه روی تمام پروژه‌هایتان را می‌دهد.

مرحله بعد، اولویت‌بندی!

در مرحله‌ی بعد آموزش تسکولو با این پنجره روبه‌رو می‌شوید:

در این مرحله از کار با اپ مدیریت پروژه تسکولو، قابلیت اولویت‌بندی و طبقه‌بندی در پروژه‌ها، کار را برای شما آسان‌ کرده است. می‌توانید صفحه‌های مختلف مربوط به پروژه را ایجاد کنید و در هر صفحه‌ لیست کارها را بچینید.

در لیست پیش‌فرض کارهایی که باید انجام شوند در سه بخش اصلی تقسیم‌ شده‌ است:‌

  • To do (برای انجام )
  • Doing (درحال انجام)
  • Done (انجام شده )‌

بعد از اینکه عنوان کار را در لیست «برای انجام» تعریف کردید، پنجره‌ی زیر برای شما باز خواهد شد. در این مرحله می‌توانید تغییرات متفاوتی را برای کار مورد نظرتان اعمال کنید. در ساخت و طراحی تسکولو سعی شده همه‌چیز ساده و قابل فهم باشد به همین دلیل است  شما اگر یک بار نگاهی به برنامه مدیریت پروژه تسکولو بیندازید، با یادگیری و آموزش تسکولو مشکلی نخواهید داشت.

تغییرات شخصی ایجاد کنید!

بعد از تعریف کار در اپ مدیریت پروژه تسکولو و رسیدن به این صفحه، در ستون چپ کادر به ترتیب گزینه‌های مختلف پیش روی‌ شماست. با انتخاب گزینه اول کار را به بخش‌های در حال انجام و انجام شده منتقل می‌کنید.

از گزینه دوم می‌توانید کار را به لیست‌های تعریف شده‌ دیگری که در صفحه مشخص کرده‌اید ببرید.

از گزینه سوم برد آموزش تسکولو، کار را به افراد تیم خود ( از یک تا چند نفر) محول می‌کنید؛ تا در زمان مشخص، فایل را در کار تعیین شده بارگذاری کنند.

در بخش تعیین سررسید، زمان تحویل پروژه را مشخص خواهید کرد. این بخش را می‌توانید به ترتیب روز، ماه، سال، ساعت و دقیقه تنظیم کنید؛ تا تسکولو در زمان‌های مقرر به عنوان یادآوری سررسید کار، برای اعضای تیم‌ شما اعلان ارسال کند.

تعیین رنگ هم به شما در تفکیک پروژه‌ها و پرونده‌ها کمک می‌کند.

حرفه‌ای‌تر شوید!

گزینه‌ی دیگر در بخش آموزش تسکولو، افزودن لیست انتخاب است. این چک لیست، تمام مواردی که در کنترل و انجام پروژه باید در نظر داشته باشید را برای‌ شما فراهم می‌کند. به ترتیب بخش‌های مورد نظر را تعریف کنید تا در پایان کار و زمان تحویل، اعضای تیم چک لیست را تکمیل کنند.

با انتخاب گزینه‌ی آخر هم کار را به پرونده‌ی بایگانی منتقل می‌کنید. این پرونده همیشه در دسترس شماست.

در اولین کادر سمت راست، بعد از کارها، گزینه‌ی زمان‌های کاری تعریف شده است. از این بخش فهرست زمان‌هایی که هر یک از اعضا برای کار مورد نظر صرف کرده‌اند را می‌بیند و فایل خروجی کار را به صورت اکسل دریافت خواهید کرد.

گزینه‌ی بعدی مربوط به گفت‌وگو‌ها و گفت‌وگوی همگانی است. در این قسمت از بخش برد و آموزش تسکولو، قابلیت صحبت با اعضای پروژه تدارک دیده شده است تا امکان ارائه نظرات و پیشنهادات‌ خود را در مورد کار، داشته باشید.
قابلیت ایجاد یک گفت‌وگوی خصوصی با هریک از اعضا هم که کار مدیریت را برای شما آسان‌تر خواهد کرد.

در گزینه آخر کنترل و تغییر دسترسی اعضای یک پروژه را زیرنظر خواهید داشت.

جمع‌بندی

هدف از این مطلب آموزش و معرفی تسکولو بود. با برد تسکولو می‌توانید همه‎ پروژه‌های خود را پوشش دهید و به کمک تقویم فارسی اپ مدیریت پروژه تسکولو، تمام فعالیت‌های خود را به روز و هماهنگ جلو ببرید. با مطالعه مطلبآموزش تسکولو و یادگیری درباره‌ی این بستر امن و آسوده، خیال شما از بابت انجام تمام پروژه‌ها، چه پروژه‌های شخصی و چه پروژه‌های سازمانی، راحت خواهد بود. ما منتظر سوال‌ها و نظرات شما در مورد برنامه مدیریت پروژه تسکولو هستیم.

منبع: تسکولو

ثبت دیدگاه